Bakıcı Danışmanlık Şirketleri

Bakıcıların Bi Bakıcı Ajansı ile İş Bulmasının Önemi

Bakıcı Danışmanlık Şirketleri'nin Faydaları

Bi bakıcı veya dadı olarak kendi başınıza da kolayca iş bulabilecekken, neden İŞKUR‘dan izinli olup “Özel İstihdam Bürosu” belgesi olan profesyonel dadı veya bebek & çocuk bakıcı ajansı aracılığı ile iş bulmasının önemini hiç merak ettiniz mi? Daha önce bir bakıcı ajansı veya danışmanlık kullanmadıysanız, faydaları sizin için net olmayabilir. İşte bir bakıcı danışmanlık aracılığıyla iş bulmanın önemli nedenleri;

Özel İstihdam Bürosu Nedir?: İş arayanların en uygun oldukları işlere yerleştirilmesine aracılık yapmak ve/veya geçici iş ilişkisi kurma faaliyeti yürüten, Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” tarafından izin verilen gerçek veya tüzel kişiler tarafından kurulan insan kaynakları danışmanlığı yapan büroları ifade eder.

Ücretsiz! Herhangi Ücret Ödemeden İş Bulma İmkanı (Komisyonsuz!)

Bakıcı danışmanlık veya dadı ajansları, işveren aileye bi bakıcı, dadı veya ev yardımcı bulması karşılığında aileden bir ücret alır. Dadıların istediği işler ve aileyi bulması için herhangi bir ücret alınmaz. Kanunen, İŞKUR’a bağlı bakıcı danışmanlık ajansları ile insan kaynakları şirketleri iş arayanlardan; iş bulma için herhangi bir ücret alması yasak olup yasa dışıdır. Biri iş bulmak için ücret ödemenizi isterse, çalışmak ve iş bulmak için başka bir ajansı tercih ediniz. 

Ön Taramalı (İŞVEREN) Aileler

Daha önce bi bakıcı iş ilanları siteleri aracılığıyla iş bulmaya çalıştıysanız, bunun genellikle samanlıkta iğne aramaya benzediğini bilirsiniz. Güvenilir ve İşkur’lu bakıcı danışmanlık şirketleri aracılığı ile bi bakıcı arayan aileyi öncelikle ön elemeden geçirir. Ailenin kim ve ne kadar iyi bir işveren olduğu hususu belirli yöntemler kullanılarak araştırılır, sadece güvenilir bakıcı veya dadı arayan bir aile ise eleman temini yapılır. İşveren ailelerden bazıları bakıcı ajanslarının tekrar müşterisi olabilirken aynı zamanda yakından tanıyor olabilir.

Herkese Açık Olmayan Özel İşler ve İşverenler

Bakıcı ajansları genellikle web sitesi üzerinden ilanları girerek işlerini yayınlar. Fakat bazı işverenler, bakıcı, dadı vb. pozisyonlar için eleman arayışı olduğunun yayınlanmayasını veya isminin paylaşılmamasını tercih etmez. Bu özel işler, ajansa kayıtlı en iyi ve uygun bakıcı, dadı ile ev personelleri için saklanır. Genellikle en yüksek ücretli işlere sahip olan işler olup en nitelikli bakıcı ve dadıları bulması için bakıcı danışmanlık şirketine güvenen ailenin bakıcı talebini tekrarlaması ile oluşur.

Adil Ücret ve Bakıcı Maaşı!

Ne kadar bakıcı ücreti yada aylık maaş alacağınızı bilmeden, hak etmediğiniz bir ödemeyi teklif ettiklerini öğrenmek için bir aile ile iş görüşmesi (mülakat) yapmaktan bıktınız mı?! Gerçekten bağ kurduğunuz bir aile bulsanız bile, ücret beklentilerini tartışmak ve kendinizi savunmak zor olabilir. Bakıcı ajansları, ailelerini önceden hak ettiğiniz ücreti almanız ve size ödeyebilmelerini sağlarlar. Bakıcı danışmanlık ayrıca profesyonel, eğitimli bir bakıcı, dadı ve ev yardımcısı için kabul edilebilir, piyasanın ne olduğu konusunda aileleri bilgilendirmek ve sizin adınıza hak edilen adil ücret konusunda ikna etmek için zaman harcıyor.

Profesyonel Sunum ve Mülakat

İŞKUR kayıtlı ve izinli (lisanslı) bakıcı danışmanlık şirketleri, Özgeçmiş (CV) lerinizle birlikte belgelerinizi bir aileye göndermeden önce sizi tanıtan özgeçmiş dosyanızın eksiksiz ve profesyonel olduğundan emin olur. Bu, ailenin sizi seçmesi için gerekli olan en iyi ilk izlenimi bıraktığı anlamına gelir. İş bulma savaşının yarısı, sizinle iş görüşmesi (mülakat) yapacak bir aile bulmaktır!

En Uygun Bakıcı, Dadı, Ev Yardımcıları ve İyi Aileler

Profesyonel bakıcı ajansları, en uygun bakıcı, dadı, ev yardımcıları ile ve iyi ailelere sahip olmakla bilinir yada ünlüdür. Bi bakıcı ajansı ile çalıştığınızda, danışmanlık şirketi tecrübeli bakıcı ve dadı bulma veya yerleştirme konusundaki referanslarına dayanarak aileler size daha fazla güveniyor. Bakıcı danışmanlık şirketinin genellikle internet ortamına güvenmeyen, referansları olan profesyonel bir bakıcı bulma konusunda güvenilir ajansları tercih eden özel müşterileri vardır.

Kontrol ve 7/24 Destek 

Güvenilir ve iyi bir aile yanına yerleştirildikten sonra bakıcı ajansı, ortaya çıkan tüm sorunlar veya ihtiyacınız olması halinde her türlü konuda sizlere her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Bakıcılar, genellikle herhangi bir iş arkadaşı olmadan tek başına çalışır, bu nedenle bakıcı ajansı personelinin desteği altın değerindedir. Bazen sadece kulak verecek veya herhangi bir sorun çıkması durumunda herkesin aynı fikirde olmasına yardımcı olacak birine ihtiyaç duyarsınız. 

İstihdam Standartları ve Gelir (Kanun Desteği)

Rivalde Bakıcı Danışmanlık; bi bakıcı olarak çalışan haklarınız konusunda son derece bilgilidir ve iyi korunmanızı, adil bir şekilde muamele, saygı görmenizi sağlayacaktır. Kuralların ve haklarınızın farkında değilseniz, kendinizi savunmanız zordur. Bu hususta İŞKUR – Türkiye İş Kurumu kayıtlı özel izin belgesi olan bakıcı danışmanlık şirketleri ile iş bulmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir ve Geçerli (Hukuki) İş Sözleşmesi ile Koruma

Bakıcı ajansları, yıllar boyunca birçok kez yapılmış hukuki iş sözleşmesi şablonuna sahiptir. İş sözleşmeleri, her iki tarafı da geçmişte meydana gelebilecek olaylardan korumak için oluşturulmuştur. Ayrıca bebek & çocuk bakıcılığı sektöründe standart olan diğer sektörlerde olmayan bazı uygulamalar da var ve bunlar da zaman içerisinde sözleşmeye eklenmiştir. Yabancı bakıcı ve dadı ajansları, bakıcıların çıkarlarını en iyi şekilde düşünür ve size haketiğiniz saygı ve sevgi ile davranırlar. Ajanslar, başarılı işler yapan bakıcı, dadı veya ev yardımcılarına ihtiyaç duyar! Kendinize bir iyilik yapın ve bugün bizi arayın, sizden bakıcılık işi arıyorum! haberini almaktan mutlu oluruz.

Bizimle çalışmak için İŞ BAŞVURU FORMU aracılığı ile +90 532 760 08 84 WhatsApp hattımız üzerinde bize başvuru yapın.

Başa dön tuşu
Call Now Button