BAKICI BUL

Bebek Bakıcı

Bebek bakıcısı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bebek bakıcısı; günümüz koşullarında çalışan veya ev hanımı olan annelerin bebek bakımında çok büyük ihtiyaç duyduğu kişidir. Bebek bakıcıları, sadece bir bir bebek bakıcı değildir, ailenin gözbebeği olan çocuklarının zamanı geldiğinde ablası, teyzesi kısacası aileden biri olmaktadır. Bebek bakımı; özen, sevgi, şefkat, merhamet ve sabır gerektiren ciddi bir meslektir. Bu nedenle babalar bakıcı bulma sürecine İŞKUR’lu güvenilir bakıcı siteleri ve şirketleri arayarak başlar.

Bebek Bakıcısı (Tecrübeli)

Rivalde İnsan Kaynakları ve Danışmanlık olarak evde gündüzlü ve yatılı olmak üzere bebek bakımında çalıştırmak için aradığı güvenilir, eğitimli veya referanslı bebek bakıcısı adayını hızlı bulma, seçme yada yerleştirme sürecine personel temini hizmeti ile aileye destek verir.

Bebek bakıcı portföyümüzde Türk ve yabancı uyruklu yasal izinleri (ikamet veya çalışma izni) alınarak çalıştırabilecekleri profesyonel ve gerekli donanıma sahip en uygun çocuk bakıcısı personelini hızlı bulmasını sağlıyoruz. İş hayatına dönmeyi düşünen yada aktif çalışan bir anneyseniz, gözünüz arkada kalmadan gönül rahatlığı ile İŞKUR’lu ve Rivalde bakıcı danışmanlık şirketi güvencesiyle bakıcımıza bebek veya çocuğunuzu bırakabilirsiniz.

Bebek Bakıcıları Hakkında

Ülkemizde bebek bakıcı hizmetleri alanında, Türk ve yabancı uyruklu bakıcılar ikamet veya çalışma izni ile SGK primleri ödenerek çalıştırılmaktadır. Portföyümüzde bebek bakımı için bakıcılık hizmeti veren geniş bir bakıcı yelpazesine sahip olduğumuzu siz değerli babalara bildirmek isteriz. Rivalde bakıcı şirketi yabancı bebek bakıcısı portföyü listesi aşağıdaki gibidir.

 • Filipinli
 • Özbek
 • Türkmen
 • Gürcü
 • Kırgız
 • Kazak
 • Ukraynalı
 • Azeri
 • Rus
 • Moldovalı
 • Nepalli
 • Endonezyalı
 • Etiyopyalı
 • Ganalı
 • Ugandalı
 • Kenyalı
 • Afrikalı
 • Faslı
 • Tunuslu

Bebek Bakıcısı Nasıl Çalışır?

Bebek bakıcıları; İstanbul başta olmak üzere gündüzlü tam gün olarak sabah 08:00 – 08:30 başlar, akşam ise 18:30 – 19:00 saati arasında hafta içi beş (5) gün anlaşmaya bağlı olarak altı (6). günüde yarım gün olarak çalışırken,  yatılı bakıcılar ise haftanın 6 günü evde 24 saat yatılı kalarak çalışan profesyonel bakıcı bayandır. Bebek bakımında çalışan bayan personel anlaşmaya bağlı olarak anneye ev işlerine yardımcı olacak şekilde destek verir.

Gündüzlü Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?

Bebekler belli bir yaş grubuna kadar özel bakıma ve desteğimize ihtiyaç duyan canlarımızdır. Gündüzlü bebek bakıcılar; anne ve babanın işte olduğu saatler arasında bebeğin beslenmesi ile birlikte tüm kişisel ve öz bakımını yapar. Bebek bakıcı; çalışan ebeveynlerin çocuk bakımını ihtiyacına destek verdiği gibi ev hanımı olan annelerinde bakıcı hizmeti talebine en uygun şekilde görevini yerine getirerek yapmaktadır. Gündüzlü bebek bakıcısı; mülakat esnasında ve iş görüşmesine bağlı olarak anne ile yaptığı iş anlaşmasına bağlı olarak ev işlerine yardımcı olur.

Gündüzlü bebek bakıcı ücretleri ne kadar?

İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere diğer büyükşehirler deki gündüzlü bebek bakıcısı maaşları 2022 yılında ortalama olarak donanıma göre 8.000 TL ila 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 

Yatılı Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?

Evde yatılı kalan bebek bakıcısı; çocuğun beslenmesi, okuluna gidiş-gelişi, kıyafetlerinin ve odasının temizliği, uyku düzeni gibi kişisel ve öz bakımın gerektirdiği bakımı yapar. Ailenin gelmesi yada gelmesine yakın iş anlaşmasına bağlı olarak evi toparlar, yemek yapar, masayı kurar. Kısacası yatılı bebek bakıcısı iş sözleşmesi ve mülakat görüşmesine istinaden ev işlerine anneye yardımcı olur.

Yatılı bebek bakıcısı ücretleri ne kadar?

2023 yılında Türkiye genelinde yatılı bebek & çocuk bakıcısı ücretleri ortalama olarak donanıma göre 15.000 TL ila 26.000 TL arasında talep etmekte olup bazı bakıcı gruplarında ise fiyatlar 30 bin TL ve üzeri olabilmektedir. 

Bebek Bakıcısı Nasıl Olunur?

Bebek bakıcılığı mesleği hakettiği değeri yıllardır tam olarak göremese de, son yıllarda artık ailenin bilinçlenmesi ve bakıcı bulma sürecindeki edindiği tecrübeler ile çocuk bakıcısının önemi  daha çok farkedildi. Geçmişte kimsenin pek yapmak istemediği, sıcak bakmadığı veya önemsemediği bir meslek iken şimdiler ise bir çok kişi profesyonel bebek bakıcısı olmak istiyor. Rivalde Bakıcı Danışmanlık, insan kaynakları uzmanları Türk veya yabancı uyruklu bir çok kişi tarafından aranarak en çok ve sıkça sorduğu sorular başında ise “bebek bakıcısı nasıl olunur” sorusu oluyor. 

Bebek bakıcılığı ve çocuk bakıcısı mesleği çok özel hatta kutsal denebilecek kadar kıymetli bir iş dalıdır.Bir bebek geleceğine, gelişimine ve iyi birey olmasına ilk edinimleri edindiği kişi olmak çok ciddi bir görevdir. Peki, bebek bakıcısı nasıl olunur? Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz.

Bebek bakıcı olacak kişi sevgi dolu, sabırlı, şefkatli, merhametli, anaç, deneyimli, güvenilir olması kadar eğitici ve öğretici kişiliğe sahip olması gerekir. Bir çocuğun ilk tanıdığı öğretmeni, unutulmamalı ki çocuk bakıcısı ablasıdır. Bir bebek bakıcısı adayında annelerin genellikle ilk baktığı özellik “tecrübe” olur.

En Uygun Bebek Bakıcısı Bulmanın Yolu

Bebek & çocuk için bakıcı bulmanın en uygun yolu, çocuk bakıcısı adayında olmasını istediğiniz aramaya başlamadan önce bakıcı özellikleri, kriterleri ve beklentiler net bir şekilde belirlenmelidir. Doğru ve güvenilir bakıcı bulmak için sıradaki adım ise güvenilir bir bakıcı şirketi seçme ve bakıcı bulmaktır. Bu konuda babalara önerimiz; İŞKUR’lu olup bakıcı danışmanlık ajansı olarak personel temin eden şirketleri tercih etmesidir. 

Bebek Bakıcısının Sahip Olması Gereken Özellikler

En iyi bakıcı şirketleri arasında bulunan Rivalde bakıcı firması, bebek bakıcısı arıyorum, diyerek insan kaynakları ile iletişime geçen ebeveynlerimize en uygun hizmeti sunmaya çalışan özel istihdam ofisi olarak aracı olduğumuz bebek bakıcılarının üst düzey özelliklere ve tecrübeye sahip olmasına son derece önem vermekteyiz.

İş ilanları sayfamızdan bebek bakıcılığı işi arayan, Rivalde insan kaynakları ve danışmanlık hizmeti veren şirketimize başvuran bebek bakıcısı adaylarını seçme ve yerleştirme yapmadan önce şirketimizin portföyüne eklemeden önce ideal bakıcı adayı için belirlemiş olduğu kriterlere, özelliklere vb. donanımlara sahip olup olmadığın araştırıyoruz.

Bebek bakıcısına ihtiyaç duyan anne, babalara çocuğunun en uygun ve güvenilir bir bakıcı ile büyümesi için bakıcı adaylarımızdaki özellikler listedeki gibi sıralayabiliriz;

 • Bebek & çocuk bakıcılığı mesleğinde tecrübe sahibidir.
 • Sabırlı, saygılı, disiplinli ve sorumluluk sahibidir.
 • Eğitici ve öğretici özelliğe sahiptir.
 • Ruhsal ve fiziksel sağlık sorunları yoktur.
 • Enerjisi yüksek dinamik kişiliğe sahiptir.
 • Temiz, titiz ve hijyene önem kişiliğe sahiptir.
 • Eğlenceli ve oyuncu kişiliği sahiptir.
 • Sosyal aktivite ve etkinlilere önem veren kişilerdir.
 • Zamanı en değerli kullanan kişilerdir.
 • Herhangi kötü (sigara, alkol, uyuşturucu mad. vb) alışkanlığı bulunmayan güvenilir kişilerdir.
 • Ev yada çocukla ilgili acil durumlarda ilk yardımcı veya yapılması gerekenlere hakim kişilerdir.
 • Bebek bakıcılığı mesleğinin zorluklarını, görevleri ve gerekli sorumluluklarını çok iyi bilen profesyonellerdir.
 • Güvenilir, referanslı ve çocuk bakımı iş tecrübesine sahip bakıcılardır.

Rivalde Danışmanlık, portföyümüzde bulunan çocuk bakıcıların sahip olduğu özellikle ve donanımlara ek olarak bebek bakıcısı arayan işverenlerimizin bakıcıda aranan kriterlere ek olarak talep ettiği niteliklere dikkat ederek personel temin ediyoruz. Bebek bakıcısı ile yaşanabilecek herhangi bir sorun olması durumunda tekrar ücret talep etmeden işverenlerimize 3 ay ila 6 ay arasında “KOMİSYONSUZ” bakıcı değiştirme yapıyoruz.

Bebek Bakıcısı Adayında Aranan Birinci Kriter: “Tecrübe”

Bakıcı arayanlar için Rivalde bakıcı danışmanlık portföyümüzde her yaş grubunda bebek & çocuk bakımında tecrübeli profesyonel bakıcı bulur. Bakıcılarımız geçmişte edindiği tecrübeler ile çocuğunuza her yaşında en doğru şekilde bakar.Ayrıca tecrübeleri onlara çocuklarla nasıl iyi ve kaliteli vakit geçirebileceklerini, hangi aktiviteleri sevdikleri, çocuklar hangi yaşta nasıl sosyalleşir? ve benzeri konularda onlara kılavuz olur. Tecrübeli bir bakıcı acil durumlarda ne yapması gerektiğini iyi bilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button