BAKICI BUL

Bulgaristanlı Bakıcı

Bulgar Bakıcı mı Arıyorsunuz?

Ülkemizde neredeyse 30-40 yıl belki daha öncesinden beri Türk soylu ilk ev hizmetlisi olarak evde çocuk ve bebek bakıcısı hizmeti veren diyebileceğimiz Bulgaristanlı bakıcılar olduğunu söyleyebiliriz. Romanya ve Bulgaristan vatandaşları 2007 yılından itibaren AB’ye üyeliğiyle (Avrupa Ülkeleri) arasına girmiştir. Bu iki ülkenin 1 Ocak 2007 tarihindeki üyeliğe kabulü ile AB’nin beşinci genişlemesi yapılmıştır. Bulgaristan Türkleri aynı zamanda Balkanlar’daki en büyük Türk nüfusunu oluşturmaktadır.

Bulgaristanlı Bakıcı

Bulgar bakıcı; Türkiye’de T.C. vatandaşlarından sonra bebek & çocuk bakıcısı olarak veya ev yada villada  ev işlerine yardımcı bayan olarak çalışan kişilerdir. Bulgaristanlı bakıcılar; işlerine gösterdikleri titizlik, özen ve güvenilirliklerinin yanı sıra 2007 yılından itibaren daha çok Avrupa ülkelerine ziyaret eden, AB (Avrupa Birliği) pasaportu sahibi bakıcı arayan ebeveynler tarafından sıkça tercih edilmeye başlamıştır. 

Bulgar Bakıcı mı Arıyorsunuz?

Aileler, son yıllarda AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde rahatça giriş-çıkış veya dolaşım izni yani oturma izinli AB pasaportlu Bulgar bakıcı ve dadı arıyorum, diyerek RİVALDE İnsan Kaynakları & Danışmanlık şirketimizi aramaktadır.

Bulgar Bakıcılar Kimdir?

Bulgar bakıcılar; yarı AB pasaport sahibi ülke vatandaşlarına göre tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre gibi sadece vizeden muaf değildir. Bulgaristan vatandaşları bulunduğu AB üyesi ülkede vatandaşı gibi bu muafiyetle beraber yasal olarak birbirlerinin ülkelerinde vizesiz girmek ve ikamet etme hakkınada sahiptir.

Bulgar Bakıcı Nasıl Bulunur?

Günümüzde bebek ve çocuklu ebeveynler, AB (Avrupa Birliği) üyesi olan Bulgaristanlı bakıcı yada dadı arayanların sayısı hızla artmaktadır. Rivalde İnsan Kaynakları şirketimizi arayarak aşağıdaki listede bulunan Avrupa Birliği ülkesinde; 

(Bulgaristanlı) Bulgar Bakıcı Ücretleri

Bulgar bakıcı fiyatları; çalıştığı ülkenin yaşam ve geçim standartları ile çalışacağı iş ve pozisyona göre maaş beklentisi değişmektedir. Yatılı çalışan Bulgaristanlı bir bakıcı yada dadının maaşı ortalama olarak nitelikleri, tecrübesi ve referanslarına bağlı olarak 1500 EURO ile 3.000 EURO arasında ücret talep etmektedir. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button