BAKICI BUL

Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakıcı adayını seçerken nelere dikkat edilmeli?

Çocuk bakıcısı; günümüz koşullarında çalışan veya ev hanımı olan annelerin çocuk bakımında çok büyük ihtiyaç duyduğu kişidir. Çocuk bakıcıları, sadece bir bir çocuk bakıcı değildir, ailenin gözbebeği olan çocuklarının zamanı geldiğinde ablası, teyzesi kısacası aileden biri olmaktadır. Çocuk bakımı; özen, sevgi, şefkat, merhamet ve sabır gerektiren ciddi bir meslektir. Bu nedenle babalar bakıcı bulma sürecine İŞKUR’lu güvenilir bakıcı siteleri ve şirketleri arayarak başlar.

Çocuk Bakıcısı (Tecrübeli)

Rivalde İnsan Kaynakları ve Danışmanlık olarak evde gündüzlü ve yatılı olmak üzere bebek & çocuk bakımında çalıştırmak için aradığı güvenilir, eğitimli veya referanslı çocuk bakıcısı adayını hızlı bulma, seçme yada yerleştirme sürecine personel temini hizmeti ile aileye destek verir.

Çocuk bakıcı portföyümüzde Türk ve yabancı uyruklu yasal izinleri (ikamet veya çalışma izni) alınarak çalıştırabilecekleri profesyonel ve gerekli donanıma sahip en uygun çocuk bakıcısı personelini hızlı bulmasını sağlıyoruz. İş hayatına dönmeyi düşünen yada aktif çalışan bir anneyseniz, gözünüz arkada kalmadan gönül rahatlığı ile İŞKUR’lu ve Rivalde bakıcı danışmanlık şirketi güvencesiyle bakıcımıza bebek veya çocuğunuzu bırakabilirsiniz.

Çocuk Bakıcıları Hakkında

Ülkemizde çocuk bakıcı hizmetleri alanında, Türk ve yabancı uyruklu bakıcılar ikamet veya çalışma izni ile SGK primleri ödenerek çalıştırılmaktadır. Portföyümüzde çocuk bakımı için bakıcılık hizmeti veren geniş bir bakıcı yelpazesine sahip olduğumu siz değerli babalara bildirmek isteriz. Rivalde bakıcı şirketi yabancı çocuk bakıcısı portföyü listesi aşağıdaki gibidir.

 • Filipinli
 • Özbek
 • Türkmen
 • Gürcü
 • Kırgız
 • Kazak
 • Ukraynalı
 • Azeri
 • Rus
 • Moldovalı
 • Nepalli
 • Endonezyalı
 • Etiyopyalı
 • Ganalı
 • Ugandalı
 • Kenyalı
 • Afrikalı
 • Faslı
 • Tunuslu

Çocuk Bakıcısı Nasıl Çalışır?

Çocuk bakıcıları; İstanbul başta olmak üzere gündüzlü tam gün olarak sabah 08:00 – 08:30 başlar, akşam ise 18:30 – 19:00 saati arasında hafta içi beş (5) gün anlaşmaya bağlı olarak altı (6). günüde yarım gün olarak çalışırken,  yatılı bakıcılar ise haftanın 6 günü evde 24 saat yatılı kalarak çalışan profesyonel bakıcı bayandır. Çocuk bakımında çalışan bayan personel anlaşmaya bağlı olarak anneye ev işlerine yardımcı olacak şekilde destek verir.

Gündüzlü Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?

Çocuk & bebeklerimiz belli bir yaş grubuna kadar özel bakıma ve desteğimize ihtiyaç duyan canlarımızdır. Gündüzlü çocuk bakıcılar; anne ve babanın işte olduğu saatler arasında çocuğun beslenmesi ile birlikte tüm kişisel ve öz bakımını yapar. Çocuk bakıcı; çalışan ebeveynlerin çocuk bakımını ihtiyacına destek verdiği gibi ev hanımı olan annelerinde bakıcı hizmeti talebine en uygun şekilde görevini yerine getirerek yapmaktadır. Gündüzlü çocuk bakıcısı; mülakat esnasında ve iş görüşmesine bağlı olarak anne ile yaptığı iş anlaşmasına bağlı olarak ev işlerine yardımcı olur.

Gündüzlü çocuk bakıcı ücretleri ne kadar?

İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere diğer büyükşehirler deki gündüzlü bebek & çocuk bakıcısı maaşları 2022 yılında ortalama olarak donanıma göre 8.000 TL ila 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 

Yatılı Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?

Evde yatılı kalan çocuk bakıcısı; çocuğun beslenmesi, okuluna gidiş-gelişi, kıyafetlerinin ve odasının temizliği, uyku düzeni gibi kişisel ve öz bakımın gerektirdiği bakımı yapar. Ailenin gelmesi yada gelmesine yakın iş anlaşmasına bağlı olarak evi toparlar, yemek yapar, masayı kurar. Kısacası yatılı çocuk bakıcısı iş sözleşmesi ve mülakat görüşmesine istinaden ev işlerine anneye yardımcı olur.

Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri ne kadar?

2022 yılında Türkiye genelinde yatılı çocuk bakıcısı ücretleri ortalama olarak donanıma göre 9.000 TL ila 16.000 TL arasında talep etmekte olup bazı bakıcı gruplarında ise fiyatlar 20 bin TL olabilmektedir. 

Çocuk Bakıcısı Nasıl Olunur?

Çocuk bakıcılığı mesleği hakettiği değeri yıllardır tam olarak göremese de, son yıllarda artık ailenin bilinçlenmesi ve bakıcı bulma sürecindeki edindiği tecrübeler ile çocuk bakıcısının önemi  daha çok farkedildi. Geçmişte kimsenin pek yapmak istemediği, sıcak bakmadığı veya önemsemediği bir meslek iken şimdiler ise bir çok kişi profesyonel çocuk bakıcısı olmak istiyor. Rivalde Bakıcı Danışmanlık, insan kaynakları uzmanları Türk veya yabancı uyruklu bir çok kişi tarafından aranarak en çok ve sıkça sorduğu sorular başında ise “çocuk bakıcısı nasıl olunur” sorusu oluyor. 

Çocuk bakıcılığı ve çocuk bakıcısı mesleği çok özel hatta kutsal denebilecek kadar kıymetli bir iş dalıdır.Bir çocuğun geleceğine, gelişimine ve iyi birey olmasına ilk edinimleri edindiği kişi olmak çok ciddi bir görevdir. Peki, çocuk bakıcısı nasıl olunur? Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz.

Çocuk bakıcı olacak kişi sevgi dolu, sabırlı, şefkatli, merhametli, anaç, deneyimli, güvenilir olması kadar eğitici ve öğretici kişiliğe sahip olması gerekir. Bir çocuğun ilk tanıdığı öğretmeni, unutulmamalı ki çocuk bakıcısı ablasıdır. Bir çocuk bakıcısı adayında annelerin genellikle ilk baktığı özellik “tecrübe” olur.

En Uygun Çocuk Bakıcısı Bulmanın Yolu

Bebek & çocuk için bakıcı bulmanın en uygun yolu, çocuk bakıcısı adayında olmasını istediğiniz aramaya başlamadan önce bakıcı özellikleri, kriterleri ve beklentiler net bir şekilde belirlenmelidir. Doğru ve güvenilir bakıcı bulmak için sıradaki adım ise güvenilir bir bakıcı şirketi seçme ve bakıcı bulmaktır. Bu konuda babalara önerimiz; İŞKUR’lu olup bakıcı danışmanlık ajansı olarak personel temin eden şirketleri tercih etmesidir. 

Çocuk Bakıcısının Sahip Olması Gereken Özellikler

En iyi bakıcı şirketleri arasında bulunan Rivalde bakıcı firması, çocuk bakıcısı arıyorum, diyerek insan kaynakları ile iletişime geçen ebeveynlerimize en uygun hizmeti sunmaya çalışan özel istihdam ofisi olarak aracı olduğumuz çocuk bakıcılarının üst düzey özelliklere ve tecrübeye sahip olmasına son derece önem vermekteyiz.

İş ilanları sayfamızdan çocuk bakıcılığı işi arayan, Rivalde insan kaynakları ve danışmanlık hizmeti veren şirketimize başvuran çocuk bakıcısı adaylarını seçme ve yerleştirme yapmadan önce şirketimizin portföyüne eklemeden önce ideal bakıcı adayı için belirlemiş olduğu kriterlere, özelliklere vb. donanımlara sahip olup olmadığın araştırıyoruz.

Çocuk bakıcısına ihtiyaç duyan anne, babalara çocuğunun en uygun ve güvenilir bir bakıcı ile büyümesi için bakıcı adaylarımızdaki özellikler listedeki gibi sıralayabiliriz;

 • Bebek & çocuk bakıcılığı mesleğinde tecrübe sahibidir.
 • Sabırlı, saygılı, disiplinli ve sorumluluk sahibidir.
 • Eğitici ve öğretici özelliğe sahiptir.
 • Ruhsal ve fiziksel sağlık sorunları yoktur.
 • Enerjisi yüksek dinamik kişiliğe sahiptir.
 • Temiz, titiz ve hijyene önem kişiliğe sahiptir.
 • Eğlenceli ve oyuncu kişiliği sahiptir.
 • Sosyal aktivite ve etkinlilere önem veren kişilerdir.
 • Zamanı en değerli kullanan kişilerdir.
 • Herhangi kötü (sigara, alkol, uyuşturucu mad. vb) alışkanlığı bulunmayan güvenilir kişilerdir.
 • Ev yada çocukla ilgili acil durumlarda ilk yardımcı veya yapılması gerekenlere hakim kişilerdir.
 • Çocuk bakıcılığı mesleğinin zorluklarını, görevleri ve gerekli sorumluluklarını çok iyi bilen profesyonellerdir.
 • Güvenilir, referanslı ve çocuk bakımı iş tecrübesine sahip bakıcılardır.

Rivalde Danışmanlık, portföyümüzde bulunan çocuk bakıcıların sahip olduğu özellikle ve donanımlara ek olarak çocuk bakıcısı arayan işverenlerimizin bakıcıda aranan kriterlere ek olarak talep ettiği niteliklere dikkat ederek personel temin ediyoruz. Çocuk bakıcısı ile yaşanabilecek herhangi bir sorun olması durumunda tekrar ücret talep etmeden işverenlerimize 3 ay ila 6 ay arasında “KOMİSYONSUZ” bakıcı değiştirme yapıyoruz.

Çocuk Bakıcısı Adayında Aranan Birinci Kriter: “Tecrübe”

Bakıcı arayanlar için Rivalde bakıcı danışmanlık portföyümüzde her yaş grubunda bebek & çocuk bakımında tecrübeli profesyonel bakıcı bulur. Bakıcılarımız geçmişte edindiği tecrübeler ile çocuğunuza her yaşında en doğru şekilde bakar.Ayrıca tecrübeleri onlara çocuklarla nasıl iyi ve kaliteli vakit geçirebileceklerini, hangi aktiviteleri sevdikleri, çocuklar hangi yaşta nasıl sosyalleşir? ve benzeri konularda onlara kılavuz olur. Tecrübeli bir bakıcı acil durumlarda ne yapması gerektiğini iyi bilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button