PERSONEL BUL

Ev Aşçısı

Ev Aşçısı mı Arıyorsunuz?

Köşk, konak, yalıda ve villada yaşayan saygın aileler, dünya mutfağına ait damak çatlatan diye tabir edebileceğimiz tadları ve lezzetleri veya özel diyet yemekleri ile sağlıklı beslenmek için ev aşçısı tutar. Ev aşçısı; iş yerinde görev yapan aşçılar gibi eğitimli, sertifikalı ve profesyonel yemek pişirme tekniklerine ve Dünya mutfağına hakim aşçılardır. Bazı büyük malikanelerde genellikle aşçı ve aşçı yardımcısı olarak iki kişi çalışır. Villa için aşçı arayanlar için Rivalde İnsan Kaynakları & Danışmanlık, portföyünde kayıtlı yüzlerce gastronomi mezunu veya aşçılık okulu/kursu mezunu sertifikalı, profesyonel, deneyimli ve referanslı özel ev aşçısı temin eder. 

Özel Ev Aşçısı (Profesyonel)

Özel ev aşçısı; ev halkı için Türk ve Dünya mutfağının yanı sıra sağlıklı diyet yemekleri yapabilen, en güncel bilgi ile sağlıklı pişirme tekniklerini kullanarak yeni tatlar, lezzetler ve tatlı tariflerine imza atabilen bir gastronomi profesyonelleridir. Örneğin; bir ev aşçısı okyanus yemekleri seven işvereni için birbirinden lezzetli deniz ürünlerini kullanarak damak çatlatan tatlar sunar. Rivalde İnsan Kaynakları & Danışmanlık şirketi olarak bay ve bayan ev aşçısı arıyorum, diyen işverenler için Dünya mutfağı aşçısı ve aşçı yardımcısı personel temin eder. 

Ev Aşçısı İş İlanları 

Rivalde Danışmanlık; ev aşçısı iş ilanları ile siz de aradığınız ev aşçılığı işini kolayca bulabilirsiniz. Ev aşçısı ilanları üzerinden kolayca iş başvurusu yapabilirsiniz. Ev aşçısı iş ilanlarına; gastronomi, aşçılık okulu mezunu veya üst düzey aşçı yetiştiren kurslardan başarısı ile sertifika alarak profesyonel aşçı olup gerekli deneyime, tecrübeye ve referanslara sahip, özel ev aşçısı olmak isteyen bay ve bayan gastronomi uzmanları başvuru yapabilir.

Ev Aşçısı ve Aşçı Yardımcısı İle Sıkça Sorulan Sorular

Bir ev aşçısı ne yapar?

Bir ev aşçısı, işvereni için en yüksek kalitede hizmet ve deneyim sağlamak için yiyecekleri planlar, hazırlar ve pişirir. Mutfağın düzenli ve verimli çalışmasına yardımcı olurlar. Yiyeceklerin uygun şekilde işlenmesini, sanitasyonunu ve yiyecek saklama prosedürlerini takip etmesini sağlarlar.

Ev aşçının görev ve sorumlulukları nelerdir?

Bir ev aşçısının sorumlulukları, çalıştıkları eve göre değişebilir. Genel olarak belirli görevler, yemek tariflerine göre yemek hazırlamaktır. Bu, bileşenlerin yıkanmasını, ölçülmesini, tartılmasını ve karıştırılmasını içerebilir. Ayrıca işverenin istediği yemeklerin zamanında pişirilmesi ve sunulmasını sağlarlar.

Ev Aşçısı Arıyorum, diyorsanız. Bizi aramayı unutmayınız. 

Ev Aşçısı Ne İş Yapar?

Aşçılar, yalnızca lezzetli ve işverenin istediği yemekleri pişirmek değil, aynı zamanda güvenli ve taze olan yiyeceklerin kullanılmasından da sorumludur. Genellikle aşağıdaki sorumluluklara sahiptirler:

  • Malzemelerin ve nihai ürünlerin taze olduğundan emin olur.
  • Malzemelerin ölçülmesi, tartılması ve karıştırılması dahil olmak üzere tarifleri takip eder.
  • Et, sebze, balık, kümes hayvanları ve diğer yiyecekleri pişirir, ızgara yapar, buharda pişirir ve haşlar.
  • Son olarak yemekleri sunum için süsler ve servise hazır hale getirir.
  • Özel misafirlerin olması halinde bazende yemek servisi yapar.
  • Mutfak eşyaları, ekipman ve bulaşıkların taşınması da dahil olmak üzere temiz ve güvenli bir çalışma alanı sağlar.
  • Malzemeleri veya yiyecekleri uygun şekilde kullanır ve saklar.
  • Gıda güvenliği ve sanitasyon standartlarını korur.
  • Yiyecekleri çeşitli tava, tencere veya ızgaralarda pişirmek

Profesyonel Aşçı Nasıl Olunur?

Aşçı olmak için illaki (lise veya üniversite gastronomi) aşçılık okulu mezunu olmanıza gerek yoktur. MEB ve benzeri diğer profesyonel aşçı yetiştiren aşçılık kursu ile profesyonel şef olarak aşçılık sertifikası ile kolayca iş bulur, ev (villa-yalı-çiftlik), otel, restoran, yat, tekne veya gemide çalışabilirsiniz. 

(Özel) Ev Aşçısı Nasıl Olunur?

Villada, yalıda veya çiftlik ev aşçısı olarak çalışmak istiyorsanız, Rivalde Danışmanlık aşçılık kursu ve okulundan mezun olmuş bay veya bayan profesyonel aşçılık belgesi olan aşçılara ev aşçısı olma fırsatı sunar. Ev aşçısı olmak için öncelikle ev ortamında yatılı kalarak çalışmak istediğinizden ve çalışacağınızdan emin olmalısınız. 

Ev aşçıları; genellikle dünya mutfağına hakim aynı zamanda diyet yemeklerinde tecrübeli ve yatılı çalışan deneyimli villa, yalı ve köşk aşcısıdır. 

Özel ev aşçısı arıyorum, diyorsanız. Rivalde Danışmanlık, aradığınız yatılı profesyonel ev aşçısı adayını size kısa sürede bulur ve temin eder. 

Ev Aşçısı vs Aşçı Yardımcısı Maaşları

Ev aşçısı ücreti hesaplanırken veya belirlenirken genellikle aşçının çalışma saati, yeri ve gündüzlü yada yatılı çalışma şekline göre değişir. Genellikle bay yada bayan gündüzlü ev aşçısı haftanın 5 günü 08:00 – 18:00 arası çalışırsa ortalama ücreti 8.000 TL – 12.000 TL arasında olup haftanın 6 günü yatılı kalarak çalışan profesyonel ev aşçısı maaşı ise 10.000 ila 15.000 TL iken beceri ve yeteneklerine bağlı olarak 20.000 TL talep edebilmektedir. Ayrıca acil durumlar ve organizasyonlar için günlük aşçı temin edilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button