Evde Sağlık Hizmetleri

Fizyoterapist

Fizyoterapist → Özel Fizyoterapist → Evde Fizyoterapist

Fizyoterapist; egzersiz, uyarlanmış ekipman, eğitim, motivasyon ve savunma gibi kanıta dayalı, doğal yöntemlerin kullanılması yoluyla fizyoterapistlik, hastalık veya yaralanmadan kaynaklanan hareket bozuklukları olan hastaların fiziksel sağlığını iyileştirmek için eğitimini tamamlamış alanında uzmanlaşmış profesyonellerdir. 

Fizyoterapist Bul

Özel Fizyoterapistler, fizyoloji, sinir bilim ve anatomi dahil olmak üzere tıp bilimi konularının incelenmesine dayalı olarak, beden sağlığı eğitimi, yaralanmaların önlenmesi ve fiziksel bozuklukları veya engelli hastaların teşhis ve tedavisi için gerekli bilgi ve becerileri geliştirmek için çalışırlar.

Evde Fizyoterapist

Evde, Hastanelerde, özel muayenehanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, spor kulüplerinde ve toplum sağlığı merkezlerinde çalışırken, Türkiyede’de fizyoterapist olarak mesleği uygulamak için ancak fizyoterapide bir üniversite diplomasının veya fizyoterapiyi içeren bir sağlık bilimleri derecesinin başarıyla tamamlanmasından sonra mümkündür.

Fizyoterapist Nasıl Olunur?

Fizyoterapi kursları ilden ile değişirken, Fizyoterapist, mesleğini bir lisans, yüksek lisans veya profesyonel doktora programı aracılığıyla yapılabilir.

Fizyoterapist Ne İş Yapar?

İnsanların hareketliliğini etkileyen kardiyotorasik, nöromüsküler ve kas-iskelet sistemi sorunları olan hastaların muayenesi, teşhisi ve tedavisinde uzmanlaşmış fizyoterapistler, insanların daha iyi fiziksel işlevlerle günlük yaşamlarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

Fizyoterapistler hangi hastaları tedavi eder?

Değerlendirmenin ardından bir fizyoterapist genel sağlığınızı, aktivitelerinizi ve yaşam tarzınızı dikkate alan bir tedavi planı hazırlayacaktır.

En belirgin tedaviler şunları içerir:

  • Kasları güçlendirmek ve hareketliliği geliştirmek için tasarlanmış egzersiz programları
  • Sertliği ve ağrıyı azaltmak ve esnekliği artırmak için eklem manipülasyonu
  • Kontrolü iyileştirmek ve daha fazla veya tekrarlayan yaralanmayı önlemek için kas yeniden eğitimi
  • Yumuşak doku masajı ve mobilizasyonu
  • Kontrolü iyileştirmek için bantlama ve çemberleme
  • Koltuk değneği veya baston gibi hareket yardımcıları
  • Hidroterapi
  • Akupunktur
  • Elektroterapi – ultrason, diatermi, deri altı elektriksel sinir stimülasyonu (TENS) ve lazer tedavisi dahil

Pediatrik (Bebek & Çocuk) Fizyoterapist

Fizyoterapistler bebek ve çocukların tedavisinde eğitim alabilir ve uzmanlaşabilir. Pediatrik fizyoterapistler, fiziksel tedavi ve motivasyon yoluyla çocuklara teşhis ve bakım sağlamak için gereken özel becerilere sahiptir ve ebeveynler, eğitimciler, pratisyen hekimler ve diğer yardımcı sağlık profesyonelleri de dahil olmak üzere çocuklara bakan filipinli bakıcı ile bakıcıları, herkesle yakın işbirliği içinde çalışır.

Neden Özel Fizyoterapist?

Fizyoterapistler ilk temas kuran sağlık pratisyenleridir ve konsültasyondan önce bir GP sevki gerekli değildir, ancak terapistler bazı koşullar için tedaviyi yönetirken, aynı zamanda bir sağlık profesyonelleri ekibinin parçası olarak çalışabilirler.

Evde Fizyoterapist Arıyorum 

Evde gündüzlü veya yatılı kalarak fizyoterapi uygulayacak en iyi fizyoterapistler ile çalışmak ister misiniz? Rivalde Danışmanlık, portföyündeki en uygun fizyoterapist ile sizlere fizyoterapistler temin eder.

Başa dön tuşu
Call Now Button