BAKICI BUL

Hasta Bakıcısı

Hasta bakıcıları ne iş yapar?

Hasta Bakıcısı; Kaza sonucu veya herhangi bir sağlık nedeniyle evde yada hastanede yatarak tedavisi devam yatalak hastalarının bakımını yapar. Hasta bakıcıları; mesleği ve görevleri gereği bir çok zorlukla karşılaşan profesyonel bakıcılar olduğunu söyleyebiliriz. Hasta bakıcı olarak çalışan kişilerin iş tecrübeleri arasında kimsenin birgün bile yanında kalmaya ve bakmaya tahammül edemeyeceği, son zamanlarını acı çekerek yaşayan geçiren kişilerin bakımı için genellikle hastanede refakatçisi olarak kalır.

Hasta Bakıcısı (Tecrübeli)

Rivalde İnsan Kaynakları ve Danışmanlık olarak evde gündüzlü veya yatılı olmak üzere yatalak & yaşlı hasta bakımında çalıştırmak için aradığınız güvenilir, tecrübeli veya referanslı hasta bakıcısı adayını hızlı bulma, seçme yada yerleştirme sürecine personel temini hizmeti ile hasta yakınlarına refakatçi desteği verir.

Hasta bakıcı portföyümüzde Türk ve yabancı uyruklu yasal izinleri (ikamet veya çalışma izni) alınarak çalıştırabilecekleri profesyonel ve gerekli donanıma sahip aradığı en uygun hasta bakıcısı personeli hızlı bulmasını sağlıyoruz. İş hayatına dönmeyi düşünen yada aktif çalışan bir hasta yakınıysanız gözünüz arkada kalmadan gönül rahatlığı ile İŞKUR’lu ve Rivalde bakıcı danışmanlık şirketi güvencesiyle bakıcılarımıza yatalak hastalarınızı bırakabilirsiniz.

Hasta Bakıcıları Hakkında 

Ülkemizde hasta bakıcı hizmetleri alanında, Türk ve yabancı uyruklu bakıcılar ikamet veya çalışma izni ile SGK primleri ödenerek çalıştırılmaktadır. Portföyümüzde hasta bakımı için bakıcılık hizmeti veren geniş bir bakıcı yelpazesine sahip olduğumu siz değerli yaşlı & hasta yakınlarına bildirmek isteriz. Rivalde bakıcı şirketi yabancı hasta bakıcısı portföyü listesi aşağıdaki gibidir.

  • Özbek
  • Türkmen
  • Gürcü
  • Kırgız
  • Kazak
  • Ukraynalı
  • Azeri
  • Rus
  • Moldovalı

Hasta Bakıcısı Nasıl Çalışır?

Hasta bakıcısı; İstanbul başta olmak üzere evde yada hastanede gündüzlü tam gün olarak sabah 08:00 – 08:30 başlar, akşam ise 18:30 – 19:00 saati arasında hafta içi beş (5) gün anlaşmaya bağlı olarak altı (6). günüde yarım gün olarak çalışırken, yatalak bakıcılar ise haftanın 6 günü evde 24 saat yatılı kalarak çalışan profesyonel bakıcı bayandır. Hasta bakımında çalışan bayan personel anlaşmaya bağlı olarak yaşlı anneye hem refakatçisi olarak kalırken hem de ev işlerine yardımcı olacak şekilde çalışır.

Hasta Bakıcıları Ne İş Yapar?

Bir hasta bakıcının sorumlulukları arasında evde ki veya hastanede yatan hastasının ev içinde ve dışında yanında refakatçisi, giyinmesine, hijyen ve banyosuna, yatağa yatarken ve çıkarken, dışarda hareket etmesine, ilaçlarını almasına yardımcı olur. Diğer görevleri ise; hastanın doktoru tarafından özel olarak bakımla ilgili yapılmasını istediği işleri yapar. 

Hasta Bakıcı Maaş Beklentileri

Gündüzlü çalışma saatleri arasında çalışan yaşlı ve hasta bakıcı ücreti 10.000-12.500 TL arasında değişirken, yatılı hasta refakatçisi ücretleri ise 10.000-16.000 TL arasında ücret talep eder. 12 saat için gündüz çalışan kişiler için günlük refakatçi ücreti 500-800 TL iken, 24 saat yatalak hasta refakatçisi fiyatı ise 600-1000 TL arasında talep eder.

(ALS) Hasta Bakıcısı

MS Hasta Bakıcısı

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button