BAKICI BUL

İkiz Bebek Bakıcısı

İkiz Bebek Bakıcısı mı Arıyorsunuz?

İkiz bebeği olan fakat iş hayatına dönmeyi planlayan anneler için evde olduğu dönemde işe başlamadan önce ikiz bebek bakıcısı bulma ve seçmesi daha kolay olurken, acilen işe dönmek durumunda ki annenin bakıcı tutması da büyük bir sorun haline gelir. İkiz bebek sahibi anneler, mutlaka yeni doğan bebek bakımında yakınlarının veya bakıcı desteğine ihtiyaç duyar. Tabiki ilk defa çocuk sahibi olan annelerin ikiz bakıcısı desteğine ihtiyacı olduğu kadar, daha öncesinde de bir veya iki çocuğu olup da yeniden ikiz çocuk sahibi olan ebeveynler için bebek bakıcısı yada dadı tutma zorunluluk haline gelmektedir. 

İkiz Bebek Bakıcısı mı Arıyorsunuz?

İkiz; Türkiye de gerçekleşen normal doğumların tümünün sadece %1’i kadar olup dünyaya gözlerini açan özel bebeklerin bakımını üstlenen profesyonel bebek bakıcısı kişilerdir. İkiz bebeklerinizin bakımını tabiki anneniz veya kayınvalideniz de yapabilir, fakat genellikle bunu tercih eden ebeveynler ilerleyen zamanda aile büyüklerinin aralarındaki görüş ve düşünce farklılığından kaynaklanan çok ciddi boyutta gerginliklere şahit olabilirsiniz.

Rivalde Danışmanlık, ikiz bakıcısı arayanlar için işinde deneyimli, sabırlı, sorumluluk sahibi, mesleğini severek yapan güvenilir bebek bakıcısı adayının siz ve bebeğiniz açısından öneminin farkında olarak temin eder.

İkiz Bebek Bakıcısının Görev Tanımı ve Sorumlulukları 

İkiz bakıcısı; annenin bebekleri ile sağlıklı bir şekilde ilgilenebilmesi, beslemesi, hijyeni veya tüm genel bebek bakımı için gerekli olan düzeni ve işleyişi sağlar. Tabiki ikiz bebek bakıcısının görevi bebek bakımı değil, bebeğin odasının ve kıyafetlerinin temizliği ile hijyenini sağlamak sorumlulukları arasındadır. 

İkiz Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?

İkiz bebek bakıcısı; aile ile anlaşması veya çalışan/çalışmayan anneye bağlı olarak yapacağı iş ve görevleri değişebilir. Genellikle ikiz bebek bakıcısı aşağıda listedeki işleri yapar;

  • Bebeğin emzirilmesinde anneye veya mama ile beslenmesini yapar,
  • Bebeklerin uyku düzenini ve annenin uyutmasına yardımcı olur,
  • Bebeğin mamalarının tarihi, kaplarının hijyeni vb takibi ile temizliğini yapar,
  • Bebeğin odası ve kıyafetlerinin en uygun şekilde temizliğini yapar,
  • Bebeğin nevresimlerini günlük değişimini yapar,
  • Bebeğin banyosunun yaptırılmasına yardımcı olur veya banyosunu yaptırır,
  • Bebeğin doktor veya aşı takibini yapar,
  • Bebeğin beyin motoru veya kişisel gelişimine destek olabilecek her türlü faydayı sağlar.

İkiz Bakıcısı Arıyorum

İkiz ve üçüz bebek sahibi annelere Rivalde Danışmanlık zengin bakıcı portföyümüzde bebek bakımı konusunda deneyimli, tecrübeli ikiz, üçüz bebek bakıcıları bulunmaktadır.

İkiz bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız; Rivalde Bakıcı Danışmanlık şirketinde taleplerinize en uygun ikiz bebek bakıcısı adayları sizi beklemektedir. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button