BAKICI BUL

Profesyonel Bakıcı & Dadı

Profesyonel bakıcı veya dadı mı arıyorsunuz?

Profesyonel bakıcı veya dadı; yenidoğan bebek yada 0-6 yaş grubu çocuk bakıcısı ihtiyacı bulunan annelerin tercihi olmaktadır. Türk yada yabancı bakıcı veya dadılar; gündüzlü bebek bakıcı hizmetini gündüzlü 08:30 – 18:00 arası haftanın 5 günü olarak çalışırken, çocuk bakıcısı ise haftanın 6 günü yatılı da kalabilen profesyonellerdir. Bakıcı genellikle 2 – 6 yaş arası çocuk bakımı, dadı ise genellikle 0-24 aylık veya yeni doğan bebek bakımında görevlendirilmektedir. 

Profesyonel Bakıcı  

0 – 24 aylık bebek bakımı için profesyonel bakıcı arayan ebeveynler, öncelikli olarak bebek bakıcısı adayında olması gereken özellikleri göz önünde bulundurarak seçimini yapmalıdır. Gündüzlü yada yatılı bakıcı arıyorum, diyorsanız. En iyi ve güvenilir dadı siteleri arasındaki İşkurlu Rivalde dadı ajansı, annelere dadı seçerken en dikkat ettiği mesleğini profesyonel olarak uygulayan ve aranan nitelikleri ön planda tutarak dadı bulan aynı zamanda temin eden şirkettir.

Profesyonel Dadı

2 ile 5 yaş çocuk bakımı için bir profesyonel dadı tutmak isteyen aile; öncelikli olarak çocuk bakıcısı adayında olması gereken özellikleri göz önünde bulundurarak seçmelidir. Gündüz veya yatılı dadı arıyorum, diyorsanız. En iyi ve güvenilir bakıcı siteleri arasındaki İşkurlu Rivalde dadı şirketi, ebeveynler için dadı seçerken en dikkat ettiği konu aranan nitelikleri ön planda tutarak dadı temin eden firmadır.  

Profesyonel Bir Dadı Ne Yapar?

Profesyonel bir dadı, ailenin evinde bebek & çocuk bakar. Profesyonel bir dadı olarak görevlendirilen çocuk bakımı sorumluluklarına yerine getirir, ailedeki her çocuğa kişisel ilgi gösterir, çocuklara gelişimsel olarak uygun faaliyetler ve sosyal aktiviteler ile gerektiğinde annelere her konuda destek verir. Profesyonel dadılar, yenidoğandan okul çağına kadar her yaştan çocukla çalışır ve belirli yaş gruplarına veya özel ihtiyaçları olan çocuklara özel hizmetler sunabilir. Dadının görevleri arasında, bebeğin günlük hijyen ve bakımı, yemek planlaması ve çocuklar için hazırlık, eğitim desteği ve ulaşımı kapsar. Aile ile anlaşmaya bağlı olarak, ev işlerini de destek olabilir.

Profesyonel Dadı Nasıl Olunur?

Profesyonel meslek ve kariyer yolu olarak dadı olmayı seçebileceğinizi biliyor muydunuz? Bebek & çocukları seven veya evde bebek bakımı sektöründe bir kariyere başlamak isteyen herkes için dadılık başarılı ve geleceği bulunan bir iş fırsatı olduğunu söyleyebiliriz.Türkiye’de dadı olmak, bebek bakıcılığından çok daha fazlası, belirli beceri kriterleri ve özellikler gerektirir. Bir dadı olarak, ilk yardım, güvenlik, eğitim, beslenme ve ev işlerine kadar sizden çocuklara denetim ve rahatlık sağlamanız ve ailenin ihtiyaçlarına saygı göstermeniz beklenir.
Profesyonel dadı olarak, ya yarı zamanlı, gündüzlü olarak ya da çocuğun evinde tam zamanlı yatılı bakıcı olarak çalışabilirsiniz.Profesyonel bir dadı olmak için neye ihtiyacınız olduğunu ve çocuk bakımı alanında gelecekte hangi kariyer beklentileriniz olduğunu öncelikle belirleyin.

Bir Dadıda Olması Gereken Özellikler 

 • Bebek & çocuk sevgisi olmalı,
 • Eğitimli olmalı,
 • 0 – 5 yaş arası bebek & çocuk bakımı alanında en az 1 ila 2 yıl deneyimli olmalı,
 • Mutlaka referansları olmalı,
 • İlk yardım bilgisi veya sertifikalı olmalı,
 • Sigara ve alkol asla kullanmamalı,
 • Seyahat engeli olmamalı,
 • Esnek çalışma saatlerine uyumlu olmalı,
 • Sağlıklı ve dinamik olmalı,
 • Meslek olarak görmeli ve profesyonel olarak uygulamalı,

Dadı olmak için gereken beceri ve yetenekler

Profesyonel Dadı; bebek ve çocuk bakımında desteğe gereksinim duyan çalışan veya ev hanımı her annenin ihtiyacına yardımcı olur. Bir dadı genellikle çocuğun evinde bakımı konusunda çalışır ve gündelik, yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışabilir. Genel dadılık görevleri şunları içerir:

 • Yemek hazırlamak, yemek pişirmek, temizlik ve genel ev işlerine yardımcı olur
 • Çocuklara ev ödevlerinde yardımcı olur
 • Çocukları oyunlarla veya eğlence etkinlikleriyle eğlendirir
 • Çocukların günlük rutinlerini denetler
 • Çocukları okuldan önce veya okul sonrası etkinliklerden bırakma ve alma
 • Çocukların hijyenini denetler.
 • Hem çocuklar hem de ebeveynler için programlar oluşturur.
 • Doktor randevusu bulunan çocukları randevularına götürür.

Dadıların bakım, iletişim, sabır ve sorumluluk, organizasyon, eğitim ve öğretim konularında şaşırtıcı becerilere ve esnek olma gibi kontrollü çalışma becerisine sahip olmaları beklenir.

Dadı olmak isteyenler, sosyal becerilerin yanı sıra kariyerlerini hızlandırmak için ilgili sertifikalara da ihtiyaç duyar. Dadılar; kursu giderek sertifikalı alarak çocuk bakımı sağlar ve İlk Yardım  konusunda gerekli eğitimi almak için doğru becerilerle donanım kazanır.

Profesyonel Bebek Bakıcısı

Profesyonel bebek bakıcısı; günümüz koşullarında çalışan veya ev hanımı olan annelerin bebek bakımında çok büyük ihtiyaç duyduğu kişidir. Bebek bakıcıları, sadece bir bir bebek bakıcı değildir, ailenin gözbebeği olan çocuklarının zamanı geldiğinde ablası, teyzesi kısacası aileden biri olmaktadır. Bebek bakımı; özen, sevgi, şefkat, merhamet ve sabır gerektiren ciddi bir meslektir. Bu nedenle babalar bakıcı bulma sürecine İŞKUR’lu güvenilir bakıcı siteleri ve şirketleri arayarak başlar.

Rivalde İnsan Kaynakları ve Danışmanlık olarak evde gündüzlü ve yatılı olmak üzere bebek bakımında çalıştırmak için aradığı güvenilir, eğitimli veya referanslı bebek bakıcısı adayını hızlı bulma, seçme yada yerleştirme sürecine personel temini hizmeti ile aileye destek verir.

Bebek bakıcı portföyümüzde Türk ve yabancı uyruklu yasal izinleri (ikamet veya çalışma izni) alınarak çalıştırabilecekleri profesyonel ve gerekli donanıma sahip en uygun çocuk bakıcısı personelini hızlı bulmasını sağlıyoruz. İş hayatına dönmeyi düşünen yada aktif çalışan bir anneyseniz, gözünüz arkada kalmadan gönül rahatlığı ile İŞKUR’lu ve Rivalde bakıcı danışmanlık şirketi güvencesiyle bakıcımıza bebek veya çocuğunuzu bırakabilirsiniz.

Profesyonel Çocuk Bakıcısı

Profesyonel çocuk bakıcısı; günümüz koşullarında çalışan veya ev hanımı olan annelerin çocuk bakımında çok büyük ihtiyaç duyduğu kişidir. Çocuk bakıcıları, sadece bir bir çocuk bakıcı değildir, ailenin gözbebeği olan çocuklarının zamanı geldiğinde ablası, teyzesi kısacası aileden biri olmaktadır. Çocuk bakımı; özen, sevgi, şefkat, merhamet ve sabır gerektiren ciddi bir meslektir. Bu nedenle babalar bakıcı bulma sürecine İŞKUR’lu güvenilir bakıcı siteleri ve şirketleri arayarak başlar.

Çocuk bakıcı portföyümüzde Türk ve yabancı uyruklu yasal izinleri (ikamet veya çalışma izni) alınarak çalıştırabilecekleri profesyonel ve gerekli donanıma sahip en uygun çocuk bakıcısı personelini hızlı bulmasını sağlıyoruz. İş hayatına dönmeyi düşünen yada aktif çalışan bir anneyseniz, gözünüz arkada kalmadan gönül rahatlığı ile İŞKUR’lu ve Rivalde bakıcı danışmanlık şirketi güvencesiyle bakıcımıza bebek veya çocuğunuzu bırakabilirsiniz.

İkiz Bebek Bakıcısı

İkiz bebeği olan fakat iş hayatına dönmeyi planlayan anneler için evde olduğu dönemde işe başlamadan önce ikiz bebek bakıcısı bulma ve seçmesi daha kolay olurken, acilen işe dönmek durumunda ki annenin bakıcı tutması da büyük bir sorun haline gelir. İkiz bebek sahibi anneler, mutlaka yeni doğan bebek bakımında yakınlarının veya bakıcı desteğine ihtiyaç duyar. Tabiki ilk defa çocuk sahibi olan annelerin ikiz bakıcısı desteğine ihtiyacı olduğu kadar, daha öncesinde de bir veya iki çocuğu olup da yeniden ikiz çocuk sahibi olan ebeveynler için bebek bakıcısı yada dadı tutma zorunluluk haline gelmektedir. İkiz bebek bakıcısı hakkında daha fazla linke tıklayarak bilgi elde edebilirsiniz.

Bakıcı ve Dadı Maaşları Ne Kadar?

2022 yılında profesyonel bakıcı ve dadı arayan ebeveynlerin en çok merak ettiği ve sıkça sorulan soruların başında bebek & çocuk bakıcı maaşları olduğunu söyleyebiliriz. 

Profesyonel bakıcı ve dadılar; gündüzlü 08:30 ile 19:00 arası çalışan 8.000 TL – 14.000 TL arası ücret talep ederken, yatılı kalabilen ise haftanın 6 günü çalışan 1 gün izin kullanırken 10.000 TL – 20.000 TL arası iş deneyim, beceri ve yeteneklerine göre değişir. Türkiye geneli bakıcı ve dadı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayın. 

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button